Obvestila in novice

Nujno varstvo

0 Komentarji
56

Vlada RS je zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V tem času se bo v vrtcih po vsej državi izvajalo samo nujno varstvo. Starši, katerih otroci v tem času vrtca ne bodo obiskovali, bodo plačila oproščeni.

Nujno varstvo bo organizirano samo za otroke, katerih starši ali skrbniki oziroma eden izmed staršev (če je ta samohranilec) so zaposleni:

• v sektorjih kritične infrastrukture (energetika, promet, prehrana, preskrba s pitno vodo, zdravstvo, finance, varovanje okolja ter sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov)
  • v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja,
  • v zavodih s področja socialne varnosti,
  • v Slovenski vojski,
  • Policiji in
  • v poklicnih gasilskih enotah.

V skladu z odlokom se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, zato morate starši ali eden od staršev, ki je samohranilec, pred vključitvijo otroka v nujno varstvo vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Srčno si želimo, da bi tokrat nujno varstvo resnično trajalo samo napovedan kratek čas.

vodstvo Vrtca Lendava – Lendvai Óvoda

Zadnja posodobitev: sreda, 31. marec 2021, 09:58